Internets


Jā, LIVAS piedāvā iespēju pieslēgt reālo IP adresi. Maksa par reālās IP adreses nodrošināšanu sastāda 1,42€ mēnesī.

Interneta ātrumu jebkurā pasaules vietā var nomērīt, izmantojot interneta resursu www.speedtest.net . Ņemot vērā to, ka interneta ātrumu ir iespējams garantēt tikai vienas valsts robežās, ir jāmēra ātrums uz Latvijas serveriem.

 

Pieslēguma ātrumu ietekmē ne tikai pieslēguma parametri un tā kvalitāte, bet arī tas, pie kāda no interneta resursiem (lapām, portāliem vai pat citiem lietotājiem) Jūs vēršaties, un cik augsta ir šī resursa noslogotība. Lai ātruma mērījumi būtu precīzi, mērīšanas laikā nav ieteicams lietot failu apmaiņas programmas (Torrenti, DC++, u.c.), skatīties on-line video pārraides vai klausīties interneta radio.

 

Ja ātrums tiek mērīts, pieslēdzot iekārtu pie WiFi, tad rezultāts var būt zemāks nekā mērot ātrumu, pieslēdzot iekārtas ar vadu pie modema. Lai nomērītu pieslēguma ātrumu precīzi, lūdzu, pievieno datoru ar vadu pie modema un tad mēri interneta pieslēguma ātrumu.

 

WiFi signāla stiprumu un darbības ātrumu ietekmē dažādi faktori, piemēram:

• Attālums no modema līdz bezvadu iekārtai - jo lielāks ir attālums, jo mazāks būs interneta ātrums. Lai atrisinātu šo problēmu, var uzstādīt bezvadu pastiprinātāju.

• Rūtera (maršrutētāja) atrašanās vieta - rūtera uzstādīšana aiz metāla durvīm vai skapī ietekmē WiFi signāla kvalitāti dzīvoklī.

• Dzīvokļa platība, iekšējo sienu biezums un materiāls – lai nodrošinātu labu signālu dzīvokļos ar platību virs 50 kv. m., vēlams iegādāties jaudīgāku WiFi rūteri.

• Traucējumus Wi-Fi tīkla darbībai rada arī apkartēji (kaimiņu) tīkli – ja arī Tavā mājās ir liels kaimiņu tīklu skaits, to var atrisināt, izvēloties rūtera iestatījumos vismazāk aizņemto kanālu.

 

Populārākās mērvienības, kādās izsaka interneta pieslēguma ātrumu, ir:

• kilobiti sekundē (Kb/s)

• kilobaiti sekundē (KB/s), 1 kilobaits = 8 kilobiti

• megabiti sekundē (Mb/s), 1 megabits = 1024 kilobiti

Pārliecināties, vai Jūs datorā nav palaista kāda no failu apmaiņas programmām - Torrent, BitComet - uz testēšanas laiku tām ir jābūt izslēgtām. Ja dators ir pieslēgts internetam, izmantojot maršrutētāju (rūteri), tad pieslēdziet datoru tieši pie modema un vēlreiz veic testu.

Atcerieties, ka interneta ātrums tiek piedāvāts megabitos, bet ātruma mērītāji var to mērīt arī megabaitos: 1 megabaits = 8 megabiti.

Ja interneta ātrums ir atbilstoši līgumā definētām, bet mājaslapas vērās lēni ieteicams pamēģināt sekojošās darbības:

1. Pārbaudiet vairākas lapas

Nereti gadās, ka problēmas ir ar vienu lapu. Pamēģini atvērt citas mājas lapas, ja citas lapas veras vaļa ātri, tad problēma būs ar to konkrēto lapu.

2. Pamēģiniet atvērt lapu ar citu interneta pārlūku

Pamēģini atvērt lapu ar citu interneta pārlūku: Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome vai Opera. Ja ar citu pārlūku lapas atveras ātri, tad problemātiskajam pārlūkam mēģini nodzēst sīkdatnes (cookies) un kešatmiņu (cache).

3. Pārbaudiet ar citu iekārtu

Pārbaudi interneta darbību ar citu iekārtu, piemērām, datoru, planšeti vai telefonu. Ja ar citu iekārtu lapas veras vaļā ātri, tad problēma būs ar iekārtu. Ar problemātisko iekārtu ir nepieciešams vērsties datoru servisā.

4. Pārbaudiet pieslēdzot vadu

Ja izmanto internetu caur WiFi, ātrumu uzrāda labu, bet lapas veras vaļā lēni, tad pamēģini datoru pieslēgt ar vadu pie modema 1. vai 4. ligzdas. Ja problēma ir tikai caur WiFi, tad problēma varētu būt ar bezvadu rūteri vai tajā, ka apkārtējais WiFi tīkls ir ļoti noslogots. Šajā gadījumā iesakām vēsties pie IT specialista.

Pārbaudi vai vads ir pievienots pa taisno pie modema LAN1 vai LAN4 ligzdas nevis caur rūteri vai komutatoru.

Pārbaudi vai Tava datora tīkla karte atbalsta ātrumus virs 200 mbps, tas īpaši attiecas, ja dators tika ražots vairāk nekā 2 gadus atpakaļ.

Ja nestrādā internets, tad atslēdziet modemu un rūteri uz dažām minūtēm no barošanas bloka.

Ja problēma atkārtojās, tad nepieciešams sazināties ar tehniskās palīdzības nodaļu 27081000, 67081000 vai atbalsts@livas.lv

Lai pieslēgtu bezvada internetu ir nepieciešams, interneta modems ar WiFi moduli, vai arī jābūt papildu aprīkojumam WiFi rūterim.

Jūs varat izmantot savu WiFi rūteri, kuru meistars iestatīs bezmaksas pakalpojuma ierīkošanas brīdī, vai to var nopirkt ierīkošanas brīdī par 40 € (Wi-Fi Router AC1200 MERCUSYS AC12G).

Uzdodiet savu jautājumu