LivasKTV
 
Mājai
Biznesam
Grupa Livas
 
Klientu serviss (8:00-22:00)
67081000, 27081000 20555559

Vispārīgie jautājumi

Kas ir Proxy (proksī)?

Proksī–serveris – tā ir programma vai atsevišķs dators, kas specializējas tīkla pieprasījumu apstrādāšanā un pieprasījumu rezultātu glabāšanā savā lokālajā kešatmiņā. Viss trafiks no lietotāja līdz serverim internetā un atpakaļ notiek caur šo datoru. Proksī-serveris taupa laiku, kuru abonents tērē, gaidot atbildi no servera puses (atkarībā no diennakts laika populārākie serveri var būt pārslogoti) un informācijas nogādāšanu globālajā tīklā.

Kas ir DNS- serveris un DNS- klients?

DNS-serveri nodarbojas ar domenu vārdu pārveidošanu IP- adresēs un otrādi. DNS sistēma piedāvā datu bāzi, kas sadalīta pa visu interneta tīklu, un veselu serveru tīklu. Katrs DNS- serveris zin savus “kaimiņus” un ir spējīgs ātri un automātiski pēc speciāli izstrādātas hierarhijas shēmas tos nopratināt, ja pie viņa ir nonācis pieprasījums uzstādīt atbilstošu < domena vārds” vai otrādi, “domena vārds - > IP>>.

DNS-klienti ir praktiski visas programmas, kas darbojas internetā. Kārtējo reizi, kad Jūs kāda mērķa vadīti (piemēram, mājas lapas apmeklēšanai) ievadiet domena vārdu, DNS dienests noskaidros, kādai IP adresei atbilst dotais vārds. Tieši šī iemesla dēļ pareizs uzdevums DNS-serverim ir viens no svarīgākajiem uzstādījumiem, lai varētu lietot internetu.

Kas ir IP-adrese?
 
IP-adrese – tas ir unikāls datora, kas ir pieslēgts pie interneta, identifikators, pakešu maršrutēšanas un nogādāšanas izmantojamais IP protokols. IP adrese piedāvā 32-izlādes (versijā Ipv4) vai 48 izlādes (versijā IPv6) bināros skaitļus. Livas Jūsu datoram piedāvā dinamisko IP adresi, kura var mainīties, izmainoties PK. Kā arī pieslēguma brīdī Jūs varat sev pasūtīt reālo IP adresi, kura nekad nemainīsies, vai arī turpmāk atsūtīt iesniegumu papildus pakalojuma saņemšanai.
 
Kas ir IP un TCP/ IP?
 
IP-Internet Protocol - tas ir viens no pamata protokoliem, kuri tiek izmantoti internetā. IP protokola darbību var salīdzināt ar parastā pasta darbību: tas nodarbojas ar pakešu piegādi no nosūtītāja datora- saņēmēja datoram. IP protokols nosaka pakešu formātu un adresācijas shēmu.
IP ir cieši saistīts ar protokolu TCP - Transmission Control Protocol (sakaru pārvaldības protokols). TCP atbild par nododamās informācijas sadalīšanu paketēs, par šo pakešu numerāciju un pareizu kārtību nonākušajām sūtījumiem paredzētajā vietā kā vienam veselumam.
 
Kas ir URL?
 
URL (Universal Resource Locator) – universālais resursu nosacītājs - elektroniskā pasta adreses informācijas apkopošana, kas ir ne tikai cilvēkam (e-pasta adreses izskatā), bet arī failam vai www- lapai.

Kas ir FTP?

FTP (File Transfer Protocol) – tas ir failu transportēšanas protokols. Programma - FTP-klients ļauj Jums lejupielādēt failus no attālināta datora (FTP-servera) uz Jūsu lokālā datora un otrādi. Tūkstošiem hostu internetā piedāvā anonymous FTP service (anonīmu piekļuvi pie FTP - servera), ļaujot Jums saņemt grāmatas, filmas, mūzikas failus, visiem pieejamas programmas, spēles u.tt.

Kas ir HTTP?

HTTP (HyperText Transfer Protocol) - hiperteksta dokumentu transportēšanas protokols - tas ir lietojuma līmeņa protokols, kas lietojams informācijas dalīšanai tīklos.